Za tři roky bude mít Česká Lípa venkovní bazén v záplavové oblasti a za 54 milionů

10. prosinec 2015 | 09:27
Plán venkovního bazénu. Foto: město Česká LípaPlán venkovního bazénu. Foto: město Česká Lípa

Česká Lípa - Česká Lípa se za tři roky dočká venkovního, plaveckého bazénu s atrakcemi. Investiční plán je stanoven na 54 milionů korun a postaven bude v záplavové oblasti.

I přes zaznívající kritiku zastupitelé České Lípy rozhodli o umístění plaveckého bazénu do ulice Barvířská vedle sportovního centra. Venkovní bazén s atrakcemi spolkne 54 milionů korun.

Obyvatelům města se nelíbí umístění venkovního bazénu. Měl by ležet na hlavním tahu z města k supermarketu Kaufland. Velkou námitkou je jeho umístění v záplavové oblasti.

I když město vyhodnocovalo celkem 6 míst, jako je Špičák nebo bývalé koupaliště Dubice, zastupitelstvu byl předložen pouze tento, jediný návrh.

Chceme, aby se po dvaceti letech diskuzí o venkovním koupališti, už konečně rozhodlo a koplo do země, a tak děláme všechny nezbytné kroky," řekla starostka města Romana Žatecká.

Studie, kterou zastupitelstvu předložil a okomentoval architekt, počítá s využitím hotové infrastruktury Sportareálu. Má být využito elektřiny a odpadního tepla, které prodlouží koupací sezónu.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516