Z Manušic a Častolovic bude lepší spojení českolipské MHD

20. duben 2016 | 20:48
MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLineMHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

Česká Lípa - Českolipští radní schválili změnu jízdního řádu MHD Česká Lípa linky 206 od 12. června, která spočívá v zavedení dvou nových spojů. Vyhověli tak připomínkám a podnětům občanů Manušic a Častolovic k novému jízdnímu řádu. I když rozhodnutí bude město stát peníze navíc.

„S lidmi z těchto částí jsme hovořili, poukazovali na to, že jim starý jízdní řád vyhovoval více, akceptovali jsme jejich názor, že nyní schválená spojení opravdu potřebují,“ uvedla starostka města Romana Žatecká. „Uvědomujeme si, že veřejná doprava je důležitá služba pro naše obyvatele, zejména pro ty z okrajových částí města, v takové souvislosti jsou lidé na prvním místě a nelze myslet na výnosy, zisk,“ zdůraznila starostka.

Nový spoj č. 19 linky č. 206 bude mít odjezd v 8:15 hod. z výchozí zastávky Sídliště Lada, pojede přes Častolovice a Manušice, přijede v 8:35 hod. na zastávku Antonína Sovy a pokračuje do cílové (konečné) zastávky Hlavní nádraží s příjezdem v 8:46 hod. Tento spoj bude určen především pro školáky z Častolovic a Manušic jezdící na druhou vyučovací hodinu.

Nový spoj č. 20 linky č. 206 bude mít odjezd v 15:20 hod. z výchozí zastávky Hlavní nádraží, přijede na zastávku Antonína Sovy v 15:32, pokračuje do Manušic, Častolovic a končí na zastávce Sídliště Lada v 15:51. Tento spoj bude určen především pro školáky z Častolovic vracejících se z vyučování a nově ho budou moci využít i žáci z Manušic, kteří mají zajištěno spojení linkou č. 456.

Zavedení dvou nových spojů od 12. 6. 2016 navýší roční dopravní výkon o 4 156 km a náklady na provozování MHD o 176 000 Kč. Ostatní spoje linky č. 206 zůstávají beze změn.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516