Vánoční tržiště v České Lípě bude po celou dobu adventu

23. listopad 2015 | 20:20
Vánoční strom v České Lípě. Foto: archiv Kultura Česká LípaVánoční strom v České Lípě. Foto: archiv Kultura Česká Lípa

Česká Lípa - Slavnostní rozsvícení stromu v České Lípě je naplánováno na sobotu 28. listopadu 2015. Po celou dobu adventu bude i vánoční tržiště.

„Vánoční tržiště tu bude po celé období adventu. Z města tak zmizí ošklivé zaplachtované stánky a veškerý prodej, kromě vánočních stromků a kaprů, bude v době adventu soustředěný pouze na náměstí ve stáncích, které nabídneme prodejcům,“ uvedla českolipská starostka Romana Žatecká.

„Zub času se podepsal i na vánoční výzdobě, kterou město každoročně nechává instalovat do ulic. Rozhodli jsme se proto kromě patnácti dřevěných stánků, které budeme moci pronajímat trhovcům, zakoupit také několik nových světelných prvků,“ uvedla starostka.

„Nové dřevěné stánky, kde nebude chybět ani světelná výzdoba, budou mít jednotný ráz a na náměstí budou po celý čas adventu navozovat tu správnou předvánoční atmosféru.“

Vánoční strom bude stát na náměstí T.G.Masaryka, je z Horní Libchavy. Slavnostní rozsvícení je naplánováno na sobotu 28. listopadu 2015.

Na stromě pak bude nová červenozlatá světelná výzdoba.  Na náměstí bude i několik dalších nových světelných prvků. Nově nasvětlený bude oblouk do Panské uličky a nové světelné prvky se objeví také v ulici Jindřicha z Lipé a v ulici Paní Zdislavy. Z výzdoby, jakou známe z minulých let, se už do centra nevrátí přírodní výzdoba z chvojí, se kterou bývala potíž za větrného počasí, kdy se rozlétla po okolí.

ČTĚTE:  Smrk z České Lípy se letos nedočká slavnostního rozsvícení. Praha se bojí terorismu

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516