Pavla Procházková skončila ve vedení českolipské městské policie

12. březen 2015 | 21:33
Pavla Procházková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.czPavla Procházková. Foto: archiv MojeČeskolipsko.cz

Česká Lípa - Kauza českolipské městské policie graduje. Na mimořádném zastupitelstvu byla odvolána Pavla Procházková, strážníky nově řídí starostka Romana Žatecká.

Pavla Procházková byla jmenována do funkce uvolněné radní s pravomocemi řízení Městské policie v České Lípě v půli prosince 2014. Zastupitelka ANO vystřídala starostku Romanu Žateckou (ČSSD), měla nastavit nová pravidla a dlouhodobou neklidnou situaci uklidnit. To se ale nestalo a naopak Městská policie se stala v prvních měsících roku 2015 tématem číslo jedna ve městě.

Už při jmenování Procházkové vedení radnice čelilo kritice opozice, že se uvolněná funkce radní pro Procházkovou stává placeným místem poté, co opustila Krajskou hygienickou stanici.

Radnice pod vedením starostky Romany Žatecké si slibovala velké změny. Nakonec se Pavla Procházková ve sporu strážníků s městem postavila na stranu městské policie.

Po odvolání Procházkové oznámil předseda oblastní organizace ANO Zdeněk Ježák, že hnutí opouští čtyřkoalici. S tím nesouhlasí místostarostka Alena Šafránková (ANO), která se Procházkové nezastala.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516