O zeleň v České Lípě se bude starat nový dodavatel. Je to sdružení firem

17. březen 2016 | 14:56
Sekání trávy, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comSekání trávy, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Česká Lípa - O českolipskou městskou zeleň začne od dubna pečovat nový dodavatel. Ten radnici v rámci vyhlášeného zadávacího řízení na údržbu zeleně předložil cenově nejvýhodnější nabídku, a proto s ním město uzavře čtyřletou rámcovou smlouvu.

Rozhodlo o tom zastupitelstvo na únorovém zasedání, kde potvrdilo přidělení nadlimitní veřejné zakázky vítěznému uchazeči.

„Koncem března vyprší rámcové smlouvy, na jejichž základě údržbu zeleně po čtyři roky zajišťovali v České Lípě a jejích přidružených obcích dva smluvní partneři, firma ing. Koháka a společnost TV Facility Group, a.s. Už od loňského jara jsme proto začali připravovat zadávací podmínky pro výběr dodavatele na další čtyři roky,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec. V rámci přípravy byla zpracována také nová inventarizace zeleně, kterou město vlastní a musí o ní pečovat.

„O dodávku požadovaných služeb a prací projevili zájem čtyři uchazeči. Cenově nejvýhodnější nabídku předložilo Sdružení Údržba veřejné zeleně v České Lípě a přidružených obcích, s vedoucím společníkem COMPAG CZ, s.r.o. a druhým společníkem COMPAG MLADÁ BOLESLAV, s.r.o., a proto zvítězilo,“ upřesňil místostarosta a dodává, že nabídková cena tohoto dodavatele je vyčíslena na 29 725 tisíc korun.

Je tak o deset milionů nižší, než byla předpokládaná hodnota čtyřleté nadlimitní zakázky, kde město vycházelo ze skutečných  úhrad za údržbu zeleně, ke kterým připočítalo práce, jež nebyly obsahem dosavadních rámcových smluv. Jde o hrabání a likvidaci listí, úklid psích exkrementů ze zelených ploch a péči o dřeviny, které přibyly v aktualizované inventarizaci.

„Předmětem veřejné zakázky je komplexní údržba veřejné zeleně ve vlastnictví města Česká Lípa. Zároveň je nutné dodat, že opět půjde o rámcový kontrakt, který se městu osvědčil. Jeho největší výhodou totiž je, že si služby a práce objednáváme podle aktuální potřeby města v závislosti na klimatických podmínkách a financích, které má na zeleň ve svém každoročním  rozpočtu. Nebo s ohledem na to, kolik lidí zaměstnáváme na veřejně prospěšné práce. Ty  můžeme pověřit například hrabáním listí či pletím záhonků a nemusíme tyto práce hradit firmě,“ upřesnila vedoucí oboru technické správy majetku města Petra Novotná.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516