Komplikace: Dopravu ztěžuje oprava náměstí v Novém Boru

13. červenec 2017 | 11:03
Archivní snímek. Foto: www.novy-bor.czArchivní snímek. Foto: www.novy-bor.cz

NOVÝ BOR - Už několik dní pociťují komplikace řidiči i chodci v centru Nového Boru. Kvůli opravám se tam nedostanou na náměstí.

Modernizace novoborského náměstí započala v pondělí 10. července. Začala totiž další etapa jeho rekonstrukce. Na jeho konci by místo parkoviště měl vzniknout prostor s lavičkami a stromy.

Novoborské náměstí se už nějakou dobu opravuje, od 10. července se tam ale chodci ani řidiči už nedostanou. Probíhá tam totiž kompletní rekonstrukce prostoru. Lidé uvidí náměstí až před Vánocemi.

Změny: lidé projdou jen částečně kolem náměstí u tzv. Lužických domků. Uzavřeny jsou i křižovatky do Kalinovy ulice mezi Sklářským muzeem a základní školou.

Smyslem rekonstrukce je změnit podobu náměstí, které sloužilo převážně jako parkoviště. Auta ale na omezeném prostoru budou parkovat u v budoucnu, avšak za poplatek.

Rekonstrukce náměstí stojí 26 milionů korun, nejvíce peněz spolyká modernizace silnic a chodníků. Až čtyři miliony bude stát nové osvětlení a lavičky s koši přijdou na 700 tisíc korun, jak uvedl Český rozhlas Liberec.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516