Kamery v České Lípě jsou po modernizaci, mají lépe chránit ulice

11. duben 2016 | 20:39
Kamera v Jiráskově ulici. Foto: archiv Město Česká LípaKamera v Jiráskově ulici. Foto: archiv Město Česká Lípa

Česká Lípa - Českolipské ulice budou pod větším dohledem. Bezpečnostní kamerový systém prošel výraznou modernizací. V provozu je více kamerových bodů, zajištěn je i kvalitnější obrazový záznam.

„Technický stav dosluhujícího kamerového systému již neodpovídal současným požadavkům, jeho celková obnova byla proto opravdu nutná, poruchy byly časté, rozlišení obrazu nekvalitní a nebylo možné k němu připojovat již další kamery,“ prohlásila starostka města Romana Žatecká.

„Část kamer sloužila přes deset let, čtyřiadvacet hodin denně, téměř jedenáctiletá kamera byla umístěna na radnici a na Špičáku, je zázrak, že vydržely fungovat tak dlouho,“ připomněl Vladimír Jeník, velitel Městské policie v České Lípě. Jak uvedl, nové přístroje umožňují nesrovnatelně kvalitnější zobrazování i možnosti pro připojování dalších kamerových bodů. Profesionální kamery se záznamem dokáží rozeznat naprosté detaily a třeba i zaznamenávat průjezdy vozidel.

Klíčové body ve městě nyní střeží celkem 23 nových bezpečnostních kamer Městské policie Česká Lípa. Včetně zřízení zcela nových kamerových bodů -v Jiráskově ulici a na městském hřbitově (v nejbližších dnech). Město plánuje rozšiřovat svůj kamerový systém systematicky dál, například na velké parkoviště v Železničářské ulici.

ČTĚTE:  V českolipské Jiráskově ulici je nově bezpečnostní kamera

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516