Jízdní řád MHD v České Lípě: Změny u linek 201, 205, 206, 212 a 218

13. prosinec 2015 | 22:25
MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLineMHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

Česká Lípa - Od 13. prosince 2015 se nový jízdní řád MHD Česká Lípa bude lišit od dosavadního jízdního řádu jen ve změnách u linek č. 201, 205, 206, 212 a 218.

U linky 205 v pracovních dnech se prodlužuje u všech spojů jízdní doba o 3 minuty a posouvá se interval odjezdů spojů ze zastávky Dolní Libchava o 10 minut dříve a u odjezdů ze zastávky Na Výsluní o 2 minuty později. Tím se linka 205 dostane do vzájemného prokladu v úseku Sokolská – Na Výsluní s linkou 225. Dále se tímto posunem odjezdů zajistí bezpečnostní přestávky na zastávce Na Výsluní, kde mají řidiči sociální zařízení. Dle starého jízdního řádu měli řidiči bezpečnostní přestávky na zastávce Dolní Libchava, kde však není sociální zařízení pro řidiče.

U linek 201 a 206 v pracovní dny dojde k zásadním změnám z důvodu zatraktivnění těchto dvou zatím málo využívaných linek a to tak, že bude zajištěn pravidelný jednohodinový interval spojů ze zastávky a do zastávky U Kapličky, která je umístěna u obchodního domu Kaufland.

Spoje linky 201 a 206 budou ve vzájemném prokladu a tím cestující budou mít v pracovních dnech zajištěnou pravidelnou dopravu od zastávky „U Kapličky“ spoji linky 201 a 206 směrem centrum města a sídliště Lada v každou 33 minutu v intervalu od 8:33 do 18:33 hodin. Taktéž v opačném směru v pracovních dnech budou mít cestující zajištěnou pravidelnou dopravu linkami 201 a 206 ze zastávky „Sídliště Lada“ s odjezdy spojů v každou 15 minutu v intervalu od 7:15 do 19:15 hodin.

U linky 212 dochází k posunu odjezdu spoje č. 5 o  10 minut později, takže ze zastávky „Sídliště Lada“ bude nově odjíždět ve 14:05 hodin.

U linky 218 budou zavedeny dva nové spoje o sobotách, nedělích a svátcích, které zajistí dopravu zaměstnanců na 18 hodin do průmyslové zóny a z průmyslové zóny. Na lince 218 budou zkráceny v pracovní dny spoje č. 5 a č. 8 o úsek Dobranov – Vítkov z důvodu nevyužívání tohoto úseku cestujícími na tomto páru spojů.

O sobotách, nedělích a svátcích se posune do taktu spoj č. 116 s novým odjezdem z Hlavního nádraží Česká Lípa v 18:33 hodin. V pracovní dny spoje č. 4, 16 a 26 se posunou o 7 minut později a o sobotách, nedělích a svátcích se spoje č. 104, 112 a 120 posunou taktéž o 7 minut později z důvodů požadavků zaměstnanců z průmyslové zóny.

ČTĚTE:  Nové spoje mezi Libercem a Jabloncem. Změny v časech skibusu do Bedřichova

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516