Investice Česká Lípa 2016: Výstavba venkovního bazénu, revitalizace sídliště Špičák

22. prosinec 2015 | 11:42
Česká Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČeská Lípa radnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Česká Lípa - Českolipští zastupitelé schválili rozpočet města pro rok 2016. Za hlavní priority rozpočtu starostka Romana Žatecká (ČSSD) označila uskutečnění již rozpracovaných investic, ale zároveň také přípravu nových investic.

Další prioritou je vznik strategických dokumentů, které by měly zlepšit plánování všech investic města. Podle radnice plán investic byl sestaven mimo jiné i na základě aktuálních potřeb a námětů obyvatel.

V roce 2016 se Česká Lípa chce zaměřit na zlepšení technického stavu objektů města, tedy naplánována je úprava sportovního a rekreačního zařízení Dubice či rekonstrukce školských zařízení.

Radnice deklarovala, že v roce 2016 dojde ke zlepšení dopravní situace ve městě, stavu chodníků a komunikací. Například chodníky v ul. Heroutova a podél silnice do Dolní Libchavy, revitalizace sídliště Špičák, dokončení komunikací v lokalitě rodinných domů U Kola.

Mezi další priority je projektová příprava dlouhodobých významných investic města jako je výstavba venkovního bazénu u Sportareálu, zahájení přípravy rekonstrukce KD Crystal s umístěním knihovny, aktualizace studie řešení Škroupova náměstí, cyklostezka do Dubice.

Naplánována je i příprava strategických dokumentů města: strategický plán města ve vazbě na další možnosti podpory projektů města ze zdrojů EU, územní studie - v souvislosti s výstavbou nové nádražní budovy, regulační plán centrální zóny města.

Mezi priority vedení radnice řadí také spuštění další etapy podpory výstavby domovních čistíren odpadních vod v těch částech města, kde není možné napojení na veřejnou kanalizační síť. Tím by mělo dojít k postupnému zlepšení kvality vypouštěných odpadních vod z domácností v těch lokalitách, kde jsou dosud s řešením likvidace odpadních vod problém - v následujícím roce tedy domácnosti v Okřešicích, Vítkově, Vlčím Dole, Heřmaničkách, Písečné a na Kopečku.

A jak vypadá schválený rozpočet? Celkové příjmy 533,1 mil. Kč z toho celkové výdaje 594,8 mil. Kč bez prostředků převáděných z roku 2015.

"Je třeba počítat také s částkou 15,9 milionů korun ručně na splátku úvěru na Sportareál z roku 2008. K dorovnání uvedených výdajů město použije finanční zdroje z minulých let ve výši 77,6 mil. Kč," uvedla radnice.

ČTĚTE:  Za tři roky bude mít Česká Lípa venkovní bazén v záplavové oblasti a za 54 milionů

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516