Do příprav soutěže Vesnice roku 2015 se zapojili občané a chalupáři, říká starosta Prysku Jan Sviták

31. srpen 2015 | 16:16
Kostel v Prysku. Foto: archiv Obec PryskKostel v Prysku. Foto: archiv Obec Prysk

Prysk /OBCE ČESKOLIPSKA/ - Prysk získal Bílou stuhu v soutěži Vesnice roku 2015. "Po zisku modré stuhy v loňském roce jsme letos získali stuhu bílou a do příprav se zapojila velká část obyvatel Prysku a chalupářů," říká v rozhovoru pro MojeČeskolipsko.cz starosta Jan Sviták.

Kde se vzal impuls přihlásit se do soutěže?

Impuls přihlásit se do soutěže Vesnice roku vzešel od občanů obce. Po zisku modré stuhy v loňském roce jsme letos získali stuhu bílou a do příprav se zapojila velká část obyvatel Prysku a chalupářů.

Co bylo nutné za přípravy v soutěži?

Přípravám jsme se věnovali zhruba půl roku. Kromě příprav samotné prezentace obce jsme dokončovali řadu projektů, které jsme chtěli porotě představit. Náš úspěch, ale vnímám spíše jako výsledek více než desetileté intenzivní práce občanů a zastupitelů.

Jaký přínos má ocenění pro obec?

Nezanedbatelný je samozřejmě přínos finanční, ale mnohem větší význam má podle mého názoru sepětí a zápal občanů pro práci v obci. Množství lidí, kteří se příprav zúčastnili, mě samotného příjemně překvapilo.

Jaké sportovní, kulturní akce obec dělá v průběhu roku a co chystá na podzim?

Naše obec pořádá v průběhu roku více jak třicet společenských, kulturních a sportovních akcí. Obcí je vždy čtvrtletně vydáván kalendář akcí, který vzniká ve spolupráci se všemi spolky, sdruženími a zájmovými skupinami v obci jako je ZŠ a MŠ Prysk, klub seniorů, Umělci Prysku, SKAL Prysk, SK Prysk, SK tenisu a nohejbalu, Oddíl zápasu, Preškavský okrašlovací spolek, chalupáři a další. Díky pravidelným schůzkám se do přípravy zapojuje stále větší počet občanů obce a Prysk je pro svůj bohatý společenský život vyhledáván i občany obcí a měst z blízkého okolí. Ze stěžejních akcí mohu jmenovat Léto s Pryskem, Rock s Pryskem, FOFR CUP, Vyprávěj, Se starostou na kávu, společné výlety, hudební zábavy, Pohádkový les, Dětský den, Vánoční koncert v kostele sv. Petra a Pavla, Silvestrovský sraz Preškaváků na Střeďáku a mnohé další.

Jaké plány má obec pro podzim a rok 2016 - investice?

Obec zakoupila budovu bývalé školy v přírodě v Horním Prysku a připravuje rekonstrukci tohoto objektu. Dále by měla být dokončena výstavba dětských hřišť a úpravy veřejných prostranství. Připravována je i revitalizace rybníčku v Dolním Prysku.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516