Českolipská radnice vyhlasila soutěž O nejlepší péči o sídlištní zeleň

1. březen 2017 | 13:10
Růže, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comRůže, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČESKÁ LÍPA - Sedmý ročník oblíbené soutěže vyhlašuje Rada města Česká Lípa. Na nejlepší zahrádkáře čekají odměny v hodnotě 30 tisíc korun. Zájemci se musí přihlásit do 7. dubna 2017 na Odboru technické správy majetku českolipského městského úřadu.

Smyslem soutěže je zvýšit veřejný zájem občanů o dění ve městě z hlediska údržby zeleně a podporovat je v této činnosti, což je i jeden z principů projektu „Zdravé město“.

„Soutěž se netýká zahrádek v koloniích. Posuzované zahrádky musí být veřejně přístupné nebo přístupné pohledu veřejnosti. Každý jedinec či kolektiv může podat pouze jeden návrh. Hodnocení probíhá bodově a rozhodující jsou technické, estetické a biologické kvality zeleně. Ty zhodnotí pětičlenná komise v šesti termínech (10. dubna, 15. května, 12. června, 10. července, 7. srpna a 11. září),“ upřesnila podmínky soutěže Ivana Bínová, referentka technické správy majetku.

Soutěžit se bude stejně jako vloni v rámci čtyřech celků: 1) sídliště Střelnice, Sever, Lada; 2) Malý Špičák (Zhořelecká, Lužická, Budyšínská, Sluneční k Žitavské ul.); 3) Velký Špičák (od Žitavské ulice dolů k ulici U nemocnice); 4) Starý Újezd, Kopeček, Holý vrch, sídliště Slovanka, Střed, Újezd, Mikovcova, Havlíčkova ul.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516