Českolipská MHD zavádí od 1. března 2016 nový tarif

23. únor 2016 | 13:00
MHD v České Lípě. Foto: archiv BusLineMHD v České Lípě. Foto: archiv BusLine

Česká Lípa - Nový tarif jízdného s několika dalšími výhodami s platností od 1. března 2016 odsouhlasilo českolipské zastupitelstvo. Celoroční integrovaná jízdenka na 365 dní pro dospělého stojí 1500 Kč, pro děti za 750 Kč.

Levnější tarify jízdného v MHD začnou platit od března 2016.

Dětské jednorázové jízdné se tak sníží z deseti korun na osm. Radnice také zavádí výhodnou integrovanou roční jízdenku, která je nejlevnější v celém Libereckém kraji a mnohem výhodnější než měsíční. Nový tarif zároveň prodlužuje platnost jednorázové jízdenky ze 45 na 60 minut.

"Integrované celoroční jízdné bude platit na MHD, příměstské autobusy a vlaky v zóně Česká Lípa. Platnost ne na kalendářní rok, ale na 365 dní je pro zákazníky nejobjektivnější a nenutí je stát fronty v předprodeji na konci roku," řekl Jiří Hruboň, ředitel společnosti KORID LK.

Dosavadní tarify jízdného platily v MHD od září 2013 a cestující si tak mohli koupit nejvýše třicetidenní předplatné. Po třech letech přichází změna.

Základní jednorázové jízdné je stále 16 korun, zlevněné stojí deset korun (s Opuscard). Lidé nad 70 let věku i nadále jezdí zdarma. K prokázání nároku na jízdné zdarma si musí pořídit pouze personifikovanou kartu Opuscard za 140 korun, která platí pět let. (Elektronická karta, kterou si může cestující zakoupit v Městském centru opuscard v Tržní ulici, je nezbytná i pro pořízení integrovaného celoročního jízdného.)

"Předběžně se odhaduje, že novinky sice zvýší ztrátu v tržbách městských autobusů, což pro městský rozpočet bude znamenat zvýšení dotace pro dopravce ze schválených 35 milionů korun na 38 milionů, ale časem by zavedené výhody měly do autobusů přivést i nové cestující. Jak se novinka osvědčí, bude proto město i dopravce průběžně vyhodnocovat,“ sdělila Alena Šafránková.

Městskou dopravu zajišťuje v České Lípě BusLine, jeho autobusy přepraví denně na šestnácti linkách v průměru 6500 cestujících. Autobusy ročně najezdí 1,2 mil. kilometrů.

ČTĚTE:  V MHD v České Lípě bude levnější jízdné. Má motivovat i majitele aut

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

V České Lípě bude 3D bludiště

V České Lípě bude 3D bludiště

9/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská radnice chce postavit v rekreačním centru Dubice lanové 3D bludiště za více než čtyři miliony korun.


V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

V České Lípě bude více míst k parkování. Nové parkoviště se plánuje na Špičáku

1/8 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Od podzimu se mohou obyvatelé České Lípy těšit na více míst k parkování. Výstavba parkoviště začne na sídlišti Špičák.


Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

Parkování v českolipské nemocnici bude nově za peníze. Vzniknou i nová místa

17/7 / AKTUALITY / ČESKÁ LÍPA - Českolipská nemocnice s poliklinikou připravuje nový parkovací systém v areálu. Řidiči si nově připlatí.


Za bodnutí tchýně dostal deset let

Za bodnutí tchýně dostal deset let

15/7 / KRIMI / KRAVAŘE - Vloni v prosinci v Kravařích na Českolipsku bodl dvaapadesátiletý muž svou tchýni do krku. Ta zemřela a muže čeká desetiletý pobyt za mřížemi.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeČeskolipsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeČeskolipsko.cz na Facebooku


Redakce MojeČeskolipsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516